kolaz-wykonany-z-roznych-memow

MemeTrends 2016, czyli subiektywny ranking najlepszych memów 2016 roku

Czas na małe podsumowanie. W tym roku mieliśmy naprawdę wiele wydarzeń, które dosłownie wywróciły do góry nogami polski Internet. Jak wszyscy wiemy Polacy są mistrzami w wykorzystaniu momentu i tworzeniu memów, więc z tego też powodu przygotowałem coś specjalnego! Przedstawiam subiektywny ranking najlepszych memów Polskiego Internetu MemeTrends 2016.


Nie ukrywam, że uwielbiam komunikację z wykorzystaniem memów i gifów. Są to chyba najbardziej niedoceniane treści w całym Internecie. Cały czas słyszymy, że rok 2016 to wideo, wideo i jeszcze raz wideo. Zgadzam się z tym, ale to jednak memy generują olbrzymie zasięgi i angażują społeczność. Tego typu treści wcale nie muszą być LOLcontentem. Memy w 2016 to prawdziwa perełka. Ja oczywiście zebrałem najpopularniejsze memy, ale znajdziesz ich na bank więcej. Najlepszym przykładem wykorzystania RTM (Real Time Marketing) w tym roku jest akcja Koszulkowo, które dzięki szybkiej reakcji zarobiło kupę forsy na Najgorszym Sorcie Polaków 🙂

Serdecznie zachęcam Cię do korzystania z memów i gifów w Twojej komunikacji. To naprawdę nie jest trudne i można mieć z tego niezłą frajdę. Nie przedłużając zapraszam do zapoznania się z rankingiem prezentującym popularne memy.

MemeTrends 2016

#1 Wypadek Andrzeja Dudy

Wybuch opony w samochodzie Andrzeja Dudy był omawiany w każdych wiadomościach. Powstała wokół tego zdarzenia nawet teoria spiskowa, więc odpowiedź Polskiego Internetu była błyskawiczna. To był zamach!


  #2 Wybory Polska

Andrzej Duda został prezydentem 6 sierpnia 2015 roku, ale do dzisiaj możemy oglądać masę memów związanych z tym wydarzeniem.

#3 WOŚP 2016

Akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawsze odbijają się dużym echem w mediach. Nie inaczej było w tym roku. Internauci wykorzystali trochę politykę i wyszło co wyszło. 😉

#4 Wina Tuska

Jak to już w Polsce bywa politycy przerzucają się winą, więc w tym roku nie raz słyszeliśmy …

#5 Spór o Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjny wywołał burzliwą dyskusję na temat rządu PIS, która przeniosła się do Internetu.

#6 Wybory USA

Wybory w USA śledził praktycznie każdy. Donald Trump był i jest bardzo wdzięcznym obiektem do wszelkiego rodzaju przeróbek, więc nie mogliśmy się powstrzymać. 😉

#7 Światowe Dni Młodzieży

W tym roku pod czas Światowych Dni Młodzieży cały kraj był podporządkowany temu wydarzeniu co nie spodobało się do końca internautom.

#8 Smog Kraków

Rok 2016 przyniósł też duży problem z zanieczyszczeniem powietrza, które doskwiera szczególnie mieszkańcom Krakowa. Niestety problem dalej jest i chyba będzie.

#9 Olimpiada w RIO

Polscy sportowcy mieli małe problemy na olimpiadzie w RIO. Doping się nie spisał …

#10 Walka Pudzian-Popek

Pudzian zmiażdżył Popka na 37 gali KSW, więc wygrał walkę z Rakiem <3

#11 Prezes Polski i legenda

Jarosław Kaczyński to osoba, która w Polskim Internecie jest już legendą. Dokładnie jak Aleksander Kwaśniewski.

#12 Pokemon GO

Gra, która miała swoje 5 min w tym roku. Każdy kto kiedyś oglądał Pokemony wyszedł na ulicę. Społeczeństwo podzieliło się na tych, którzy grają lub nie grają. 😉

#13 Nowy rok, nowy ja

Nowy rok to też nowe postanowienia. W Polskim Internecie nie było dużo tego typu porównani, ale na świecie było tego trochę.

#14 Rozenek „Nie mów do mnie teraz!”

Program „Azja Express” w tym roku przyciągał przed telewizory co tydzień ponad 1,6 mln widzów. Dużym echem odbiło się odejście z programu Małgorzaty Rozenek  i jej tekst „Nie mów do mnie teraz!”.

#15 Nie bądź jak …

Viral, który był powtarzany przez każdą markę w sieci. Tutaj trochę więcej na ten temat.

#16 Najgorszy sort Polaków

Znów Jarosław Kaczyński i jego poglądy.

#17 Wałęsa „I wtedy mówię im…”

Wypowiedź Lecha Wałęsy o tym jak zainspirował Donalda Trumpa poruszyła Internautów. 🙂

#18 Gwóźdź programu TVP

Sztuczka w porannym programie „Pytanie na śniadanie” była popisowym numerem, który delikatnie się nie udał. Szybko zareagowali internauci, którzy prócz memów stworzyli nawet grę online!

#19 Głodna Krystyna

Krystyna Pawłowicz troszkę zgłodniała i stwierdziła, że może przekąsić co nieco.

#20 Mistrzostwa Europy EURO

Polscy piłkarze w tym roku szli jak burza na EURO. Bohaterem narodowym został nasz obrońca Michał Pazdan, którego bał się nawet sam Cristiano Ronaldo.

#21 Czarny piątek

Black Friday, czyli święto konsumpcjonizmu w czystej postaci.

#22 Brexit

Cały świat patrzył na wyniki referendum dotyczącego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

#23 Program 500+

Rządowy program Rodzina 500 Plus ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci, lecz Internet widzi to delikatnie inaczej.

#24 Wolne media

Bez komentarza.

#25 Czarny protest „Niech się bawią”

Bez komentarza.

Podsumowanie

Jak widać wybrane przeze mnie najlepsze memy 2016 zdominowała tematyka polityczna, ale nie bez powodu. Podkreślam, że jest subiektywny ranking i możesz się z nim nie zgadzać. Kolejność zamieszczonych memów jest przypadkowa. Masz też swoje propozycję hitów tego roku? A może chcesz podzielić się tym, jaka według Ciebie jest najlepsza strona z memami? Jeśli tak, to napisz o tym w komentarzu. Kolejne zestawienie, w którym znajdziesz najpopularniejsze memy już za rok!