Najlepsze memy 2017 roku, czyli subiektywny ranking najlepszych memów 2017 roku

2017 rok minął tak szybko, jak z bicza strzelił! Przez ten czas patrzyliśmy na świat sceptycznie, ironicznie i rozkoszowaliśmy się memami. Które z nich ukochaliśmy najbardziej? Prześledźmy najlepsze memki ubiegłego roku!

#1 San Escobar

Nasz Minister Spraw Zagranicznych zaliczył wtopę, z której w sumie śmiejemy się do dziś.Witold Waszczykowski po powrocie z obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku stwierdził, że utrzymujemy świetne stosunki z krajem o nazwie san Escobar. Wszystko super, tylko… szkoda, że ono nie istnieje. Taka wpadka stała się źródłem niezliczonej ilości memów.

#2 Mateusz Kijowski

Mateusz Kijowski- bloger, informatyk, były przewodniczący KOD oraz wirtuoz relacji międzyludzkich. W tym roku podbił serca internatuów niepłaceniem alimentów, lewymi fakturami oraz zbiórką crowfundingową na życie.

#3 Ryszard Petru

Niegdyś lider partii, teraz szary człowiek- mowa o Ryszardzie Petru. Najpierw zdenerwował swoich wyborców wycieczką na Maderę w towarzystwie Joanny Schmidt (w czasie, gdy jego partia organizowała protesty). Katastrofa była blisko, jednak nie wiedzieliśmy, że może zajść tak daleko, jednak Petru nie zawiódł rozwodząc się o święcie Sześciu Króli…

#4 Pierwsza Dama

Doczekaliśmy się wspaniałej pary prezydenckiej i o ile jej poglądy jednym odpowiadają, a drugim nie, to nie sposób się nie zgodzić- to najbardziej pocieszne małżeństwo pod słońcem! Pierwsza dama, to prawdziwe złoto!

#5 Andrzej Duda

Andrzej Duda, to ikona popkultury polskiej od 2016 roku. Bardziej memicznego i zabawnego człowieka, to ze świecą szukać! Pan prezydent musi jednak pamiętać, że te memy, to po prostu tak dla zartu, nie że jakieś obraźliwe!

#6 Peleryna Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński – król moherowych serc, władca kołczanu Prawa i Sprawiedliwości oraz rycerz w biało-czerwonej pelerynie z godłem Polski. Chodzą słuchy, że jeśli do płaszczyka przeciwdeszczowego założymy czapkę wpierdolkę, to możemy dowiedzieć się, czy w Smoleńsku był zamach, czy może jednak to ta pancerna brzoza.

#7 Jeszcze lepsza zmiana

Na początku grudnia Cebulandię obiegła informacja, że mamy… nowego premiera! Szydło wyszło z worka, do którego wskoczył nikt inny, jak Mateusz Morawiecki! Plotki z pałacu prezydenckiego głoszą, że ta zmiana nastąpiła, gdy prezydent zorientował się, że z Morawieckim można cisnąć dobrą bekę.

#8 IKEA czy Balensjaga

Kiedy jeszcze Hiszpania nie miała problemu z referendum, musiała palić się ze wstydu za dom mody Balenciaga, który wypuścił dość… osobliwe torby z Ikei. W osobliwej cenie.

#9 Trump u papieża

Trump podczas tournee po Europie postanowił wpaść ze swoją familią na kawę do papieża Franciszka. Przyjechał jednak zbyt wcześnie i zamiast budzika, Ojciec Święty został obudzony przez twarz prezydenta USA. Jak zachwyciła go ta niespodzianka? Bardzo!

#10 Typowy facet, typowa dziewczyna

Stockowe zdjęcia, to hity. ZAWSZE. Ale teraz ktoś się naprawdę postarał. To zdjęcie typowego faceta i typowej zazdrosnej dziewczyny doczekało się niezliczonej ilości przeróbek. I wiesz co? Każda śmieszy.

#11 Przenoszenie Opola

TVP miało w 2017 roku więcej porażek niż sukcesów, a jedną z nich jest rozwiązanie umowy współpracy przez Miasto Opole. Powód? TVP nie wywiązywało się z warunków umowy! Cała Polska spekulowała, nad następną lokalizacją festiwalu w Opolu.

#12 Nosacz Janusz

Nosacze sundajskie, to ZŁOTO. Swoim wyglądem przypominają typowych cebulaków i to wystarczyło, żeby podbić serca naszych rodaków. Ten, kto odkrył ten gatunek powinien wiedzieć, że Polska go kocha!