Narzędzia

Narzędzia

Jak na fachowca z prawdziwego zdarzenia przystało, mam swoje ulubione narzędzia bez których ciężko mi się obyć. Nie są one jednak przeznaczone tylko dla profesjonalistów i Ty również z powodzeniem możesz z nich korzystać, by ułatwić sobie codzienną pracę. Dlatego właśnie tutaj dzielę się z Tobą moimi ulubionymi narzędziami, aplikacjami i programami. Zachęcam Cię, do częstego zaglądania do tej zakładki, ponieważ często znajduje nowe perełki i aktualizuję poniższą listę.

Halko! Poniższy tekst może zawierać linki, których kliknięcie może doprowadzić do poprawy sytuacji materialnej autora. Kliknięcie w te linki nic Cię nie kosztuje i absolutnie nic na tym nie tracisz, ale pamiętaj, że gdy zbyt wiele osób w nie kliknie, autorowi może zacząć powodzić się lepiej niż Tobie. Przemyśl więc możliwość usunięcia refa z URLa. Świat musi przecież być sprawiedliwy. To znaczy, że część linków jest z afilacją. Nic nie tracisz korzystając z nich, a często nawet zyskujesz. ?\

Technikalia

Macbook Pro 13″ – mój podstawowy komputer w konfiguracji z procesorem i7 2,2 ghz, 256 ssd i 8 gb ramu.

iPhone 6 64 gb – normalny iPhone, który służy mi dzielnie od kilku lat. Nigdy mnie nie jeszcze nie zawiódł.

Lumix GX-800 – przenośny aparat z możliowścią podpięcia różnych obiektywów. Posiada wiele zalet, ale o tym już kiedyś pisałem. 😉

Mavic Air – nowa zabawka, która uzupełnia mój park maszynowy. Najnowszy dron od DJI, w którym zakochałem się od pierwszego wejrzenia.

Ogólne

Google Dysk– bez niego życie byłoby naprawdę ciężkie. To miejsce, gdzie znajdują się wszystkie pliki (teksty, zdjęcia), do których dostęp powinien mieć każdy z członków mojego zespołu.

Kalendarz Google– dzięki niemu możemy koordynować pracę #teamRak. We współdzielonym kalendarzu udostępniamy swoje godziny pracy, ważne eventy, na których powinniśmy się zjawić, a dzięki możliwości ustawienia przypomnienia, redukujemy ryzyko zapomnienia o ważnej sprawie!

Wunderlist– apka, która mnie trzyma w ryzach. Zanim usiądę do pracy, sprawdzam co powinienem dzisiaj zrobić, zapisuję całą listę i oznaczam wykonane zadania, a pod koniec dnia mogę się rozliczyć sam ze swoją produktywnością. 🙂

– Pocket– to aplikacja umożliwiająca proste i szybkie zapisywanie interesujących Cię linków znalezionych w Internecie. Najlepsze odnośniki możesz też rekomendować innym. Dzięki Pocketowi zaoszczędzisz sobie gorączkowego szukania i już nic Ci się nie zgubi!

Protonmail to chyba najbezpieczniejsz poczta email na świecie! To szwajcarskie rozwiązanie oferujące szyfrowane usługi poczty elektronicznej. Szyfrowanie odbywa się po stronie klienta, więc nie musisz się martwić, że ktoś niepowołany będzie miał wgląd w treść Twojej korespondencji.

Magnet– niepozorny program na OS X, w którym drzemie wielka siła. Skutecznie ułatwia pracę przy komputerze, pozwalając zapanować nad wszystkimi otwartymi oknami programów (których czasem jest naprawdę wiele). Magnet umożliwia szybkie i wygodne kontrolowanie wszystkich okien za pomocą skrótów klawiszowych.

Last Pass– manager haseł, który jest zintegrowany z najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi. Poza automatycznym zapisywaniem danych i wypełnianiem formularzy pozwala na grupowanie haseł, czy tworzenie bezpiecznych notatek.

Komunikacja

Goofy (klient messagera)- aplikacja Messengera na OS X, która umożliwia mi sprawne i bezpośrednie odpisywanie na facebookowe wiadomości. Już nie muszę otwierać przeglądarki, rozpraszać się aktualnościami na tablicy, a wszystko przebiega szybko i przyjemnie 🙂

Slack + (pluginy)- sam Slack umożliwia nam sprawną komunikację wewnętrzną i jest naprawdę super (brakuje tylko możliwości wideorozmów pomiędzy więcej niż dwoma osobami), ale pluginy, to też sztos! Można podpiąć pod niego różne wtyczki np. Trello, monitoringu i otrzymywać powiadomienia na bieżąco! Polecam gorąco.

Mobile Viking – to sieć telefonii komórkowej na kartę, która oferuje swoim użytkownikom korzyści takie, jakich mogliby się spodziewać na umowie abonamentowej. Zasięg nie zawodzi, pakiety są naprawdę korzystne i nie trzeba się liczyć z żadnymi ukrytymi kosztami. W tej chwili mam 50 GB Internetu! Nie do przejedzenia. 🙂

Finanse

Revolut (płatności kartą)- to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na prowadzenie bankowości za pomocą jednej aplikacji i karty Mastercard. Jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, ponieważ możemy m.in. otworzyć konto bankowe bez wizyty w oddziale banku, robić bezpłatne przelewy międzynarodowe, a co najważniejsze- płacić kartą za granicą używając wewnętrznego systemu wymiany walut!

Konto firmowe (w Idea Banku)– konto firmowe, to rzecz niezbędna dla każdego przedsiębiorcy. Ja korzystam z produktu Idea Banku, ponieważ daje mi on wiele korzyści takich jak brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta, darmowe przelewy, możliwość korzystania z mobilnych wpłatomatów, czy nielimitowany dostęp do coworku Idea Hub.

Fakturowanie (inFakt)– ten system fakturowania online, oferuje mi wszystko czego potrzebuję. Dzięki niemu mogę wystawiać faktury w wielu językach, przeprowadzać rozbudowane analizy i w łatwy sposób kontrolować wydatki mojej firmy.

Hubspot– to inteligentny CRM, który podpowiada jak efektywniej zarządzać sprzedażą i obsługą klienta. Jest wprost idealny dla małych i średnich firm. Wiem co mówię, bo przetestowałem go na własnym biznesie i sprawdza się świetnie!

Hostingi i technikalia

The Camels– jako bloger, miałem do czynienia z wieloma podmiotami świadczącymi usługi hostingowe, jednak The Camels okazał się bezapelacyjnie najlepszym. Nie muszę się martwić, że moja strona padnie w najmniej oczekiwanym momencie, zawsze mogę liczyć na pomoc, a ponadto ten hosting nie kosztuje fortuny. Chłopaki chyba poglądają mnie przez kamerę w laptopie, bo od zgłoszenia w panelu nigdy nie czekam dłużej niż 5 min na rozwiązanie problemu. 

Landingi– nie daj sobie wmówić, że stworzenie własnej strony internetowej wymaga wielu godzin żmudnej pracy i specjalistycznej wiedzy. To narzędzie pozwoli Ci stworzyć własną witrynę, szybko, prosto i przyjemnie. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w tej kwestii. Tworzenie stron lądowania to pikuś z Landingami. Korzystając z mojego linku masz 15% zniżki!

Analityka

Google Analytics– tego narzędzia chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Dzięki Google Analytics będziesz mógł na bieżąco śledzić wszystkie efekty swojej działalności. To rozwiązanie analityczne oferuje naprawdę wiele funkcji, więc warto zagłębić się w jego zaawansowane możliwości.

Yandex Metrica– rosyjska odpowiedź na Google Analytics. Mimo, że to narzędzie zza wschodniej granicy oferuje bardzo użyteczne rozwiązania i absolutnie nie należy się go bać. Yandex Metrica ma to czego nie zaoferuje Ci narzędzie Google’a, czyli heatmapy i możliwość rejestrowania sesji użytkownika na stronie.

HotJar– to kolejne narzędzie, które pozwoli Ci zbierać informacje na temat użytkowników odwiedzających Twoją stronę internetową. HotJar daje między innymi możliwość nagrywania ruchu myszki osób odwiedzających stronę, zapisywania mapy cieplnej, czy diagnozowanie które pola w formularzu są dla użytkowników problematyczne. A to tylko próbka jego możliwości!

Facebook Pixel– to rozwiązanie, które pomoże Ci mierzyć skuteczność Twoich reklam. Dostarczy Ci też informacji na temat działań jakie użytkownicy podejmują na Twojej stronie internetowej i pozwoli Ci dotrzeć do odbiorców na których Ci zależy.

Sotrender– narzędzie do analizy działań podejmowanych w mediach społecznościowych. Daje Ci możliwość śledzenia poczynań konkurencji, tworzenia raportów, analizy grup odbiorców, a wszystkie uzyskane dane pozwolą Ci zoptymalizować Twoją strategię marketingową.

Brand24– doskonałe narzędzie do monitoringu Internetu i mediów społecznościowych, a do tego made in Poland. Jak to działa? Ty wybierasz odpowiednie frazy związane z Twoją działalnością, a system wyszukuje w przestrzeni Internetu wszystkie wzmianki, w których użyta została preferowana fraza. Dzięki temu zawsze możesz być tam, gdzie się o Tobie mówi i jeszcze precyzyjniej docierać do użytkowników, którzy Cię potrzebują.

Semstorm – kolejne narzędzie, które pozwala mi lepiej zrozumieć rynek. Pomaga mi w tworzeniu treści, które są lepiej zoptymalizowane. Monitoruję za jego pomocą również pozycję mojego bloga od danymi słowami kluczowymi.

Obróbka foto-audio-wideo

GarageBand– aplikacja na OS X, która jest niezastąpiona jeśli chodzi o montaż dźwięku. Z powodzeniem wykorzystuję ją obrabiając moje Racze Podcasty i materiały audio nagrywane w ramach projektu Patrzymy Szerzej.

Final Cut Pro X – klasa sama w sobie. To właśnie tutaj powstają moje wszystkie materiały wideo. Od vlogów, reklam, gifów czy animacji. 

Canva– aplikacja dostępna online, dzięki której stworzysz prawdziwe cuda, nawet jeśli do grafiki masz dwie lewe ręce. Możesz dzięki niej stworzyć materiały wizualne przeznaczone do publikacji w mediach społecznościowych, infografiki, a nawet logo.

Photoshop– program graficzny dla bardziej wymagających. Jego rozbudowane funkcje pozwolą Ci tworzyć i obrabiać nawet najbardziej wymyślne dzieła w technice grafiki rastrowej

OBS STUDIO– to aplikacja umożliwiająca nagrywanie własnych tutoriali przeznaczonych do udostępnienia w Internecie. Sprawdzi się idealnie, przy tworzeniu treści o charakterze instruktażowym.