Filmy-reklamowe-i-promocyjne

Filmy reklamowe i promocyjne

Filmy reklamowe i promocyjne

Jesteśmy kolektywem twórców internetowych specjalizujących się w produkcji filmowej i internetowej. W Internecie czujemy się jak ryby w wodzie. Na co dzień tworzymy filmy reklamowe i promocyjne, których produkcją zajmujemy się od A do Z. Obszar naszych działań do głównie: Śląsk, Tychy, Pszczyna, Żory, Rybnik, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała. Promień 50 km od naszej siedziby na Śląsku w Pszczynie. Jednak można wyjazdy dla nas nie straszne w zeszłym roku odwiedziliśmy: Hiszpanię, Austrię, Stany Zjednoczone, Niemcy i Czechy. Można nas również spotkać w Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa, gdzie prowadzimy zajęcia z wideo marketingu.

Jeśli chcesz już rozpocząć współpracę napisz do mnie na kontakt@oscarrak.pl ,a wspólnie określimy Twoje potrzeby, na podstawie których przygotuję dla Ciebie konspekt produkcji i wycenę. Później możemy przystąpić do realizacji Twojego wymarzonego materiału.

Produkcja filmow

Jak wygląda produkcja filmów reklamowych i promocyjnych?

Proces produkcji filmów reklamowych, promocyjnych, jak i innych formatów wygląda bardzo podobnie. Nasza praca rozpoczyna się już od pierwszego kontaktu z klientem. Dla naszych klientów jesteśmy partnerem, więc pierw przystępujemy do analizy potrzeb klienta na bazie briefu. Po zapoznaniu się z celami, zasobami i budżetem przygotowujemy konspekt realizacji filmu reklamowego lub promocyjnego. Konspekt jest przesyłany do klienta wraz z proponowanym harmonogramem działań oraz wyceną. Po zaakceptowaniu konspektu i naszej wyceny przechodzimy do procesu właściwego składającego się z 3 etapów:

Preprodukcja filmow

Preprodukcji filmów

Etap preprodukcji jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym etapem produkcji filmów. Poprzedza on etap produkcji filmów, na który składają się dni zdjęciowe. To właśnie tutaj:

 • omawiamy przygotowany brief,
 • przygotowujemy koncepcję kreatywną,
 • opracowujemy scenopis,
 • organizujemy szczegółów całej produkcji.
Produkcja filmu okres zdjeciowy

Produkcji filmu / okresu zdjęciowego

To właśnie podczas tego etapu powstaje surowy materiał, z którego później powstaje film reklamowy czy promocyjny. Na okres zdjęciowy składają się takie pod zadania jak:

 • przygotowanie planu zdjęciowego,
 • realizacja materiału wyjściowego,
 • archiwizacja kopii,
 • wstępny montaż.
Postprodukcja filmow

Postprodukcji filmów

Końcowy etap prac nad realizacją filmów reklamowych i promocyjnych. W zależności od stopnia skomplikowania produkcji trwa on od kilku dni do kilku tygodni. Prace jakie wykonujemy w tym etapie to:

 • montaż online,
 • praca na VFX – efektami specjalnymi,
 • korekcja barwna,
 • udźwiękowienie,
 • archiwizacja materiału,
 • przekazanie kopii wyjściowych do klienta.
Ile kosztuje produkcja filmow

Ile kosztuje produkcja filmów reklamowych i promocyjnych?

Ulubiona odpowiedź wszystkich marketingowców to zależy. Cena produkcji filmów reklamowych, promocyjnych czy nawet zwykłych social media wideo jest uzależniona od wielu czynników. Tak, więc nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie ile będzie kosztowała produkcja. Produkcje jakie realizujemy oscylują w kwotach od 1000 zł do 50 000 zł. W dużym skrócie – cena jaką możemy oferować zależy od jakości jakie potrzebujesz.

Informacje do wyceny produkcji filmowej

Informacje wymagane do wyceny produkcji filmu?

Abyśmy mogli w odpowiedni sposób wycenić realizację filmu reklamowego lub promocyjnego potrzebujemy dobrze wypełnionego briefa, w którym zawarte są takie informacje jak:

 • cel produkcji,
 • grupa docelowa przygotowywanego filmu,
 • informacje o kliencie,
 • lokalizacja klienta,
 • oczekiwana jakość materiału,
 • format realizowanego materiału,
 • kanały dystrybucji materiału i pola eksploatacji,
 • sprzęt potrzebny do realizacji materiału.

Te kilka elementów mają kluczowe znaczenie na cenę filmu reklamowego, który mamy przygotować. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie briefu, abyśmy mogli dopasować ofertę do oczekiwań każdego klienta.

Jakie produkcje filmowe realizujemy

Jakie produkcje filmowe realizujemy dla naszych klientów?

Filmy reklamowe i promocyjne

Filmy reklamowe i promocyjne komunikują już cechy marek, produktów czy usługi . Ich głównym celem jest zachęcenie do podjęcia akcji z marką. Najczęściej zakupu produktu lub usługi marek. Formaty te są bardzo pojemne, ponieważ wykorzystywane są zarówno online, jak i offline np. na nośnikach w przestrzeni miejskiej. Polecamy tego typu produkcję marką posiadającym kampanie marketingowe, które mogą wykorzystywać filmy promocyjne jak główny element kampanii.

Filmy wizerunkowe

Każda firma chcąca konkurować na rynku w dzisiejszych czasach musi dbać o swój wizerunek. Filmy wizerunkowe są świetnym elementem wspierającym działania public relations, ponieważ przedstawiają w bezpośredni sposób wartości, które chce komunikować marka. Budowa świadomości marki przez wideo jest znacznie łatwiejsza niż słowem pisany czy obrazami statycznymi. Filmy wizerunkowe szczególnie polecamy firmą chcącym przekonać do siebie klientów, pracowników czy też inwestorów.

Filmy na Youtuba

Jeden z najpopularniejszych formatów filmowych jakie realizujemy. Nic dziwnego Youtube to 2 największa wyszukiwarka na świecie, która w Polsce ma ponad 22 mln użytkowników. Sami wierzymy w potęgę content marketingu i prowadzimy 3 własne kanały na Youtubie. Regularnie pomagamy też innym twórcą, którzy posiadają ponad 100 tyś subskrypcji. Realizacja vlogów, show, filmów poradnikowych, pranków i innych formatów Internetowych to dla nas czysta przyjemność.

Spoty reklamowe

Charakterystyczny format reklamowy, którego czas emisji mieści się w przedziale 15-60 sekund. W Internecie czas ten jest jeszcze krótszy ze względu na problem z utrzymaniem uwagi odbiorcy. Dobrze zrealizowany spot reklamowy z osadzonym w odpowiedni sposób kluczowym przekazem potrafi sprzedać praktycznie wszystko. Ze względu na zwięzły i sprzedażowy charakter tego formatu dużą wagę przykłada się tutaj do prac koncepcyjnych. Właśnie dlatego produkcję spotów reklamowych rozpoczynamy od poznania oczekiwań klienta, analizy grupy docelowej, a dopiero później przechodzimy do tworzenia koncepcji i realizacji. Żyjemy w Internecie, więc produkcja spotów reklamowych do sieci to nasz chleb powszedni.

Filmy instruktażowe

Produkcja filmów instruktażowych to podstawa marketingu treści, który jest uznawany za podstawę marketingu pull. Każda firma posiadająca produktu lub usługę chcąca edukować swoich klientów powinna zainteresować się tym formatem wideo. Filmy poradnikowe to, także świetne narzędzie pozwalające wdrażać klientów, pracowników.

Relacje i skróty z wydarzeń

Nie ma lepszego formatu niż wideo, który może ukazać klimat panujący na imprezach, eventach, akcjach promocyjnych czy targów. Wideo relacja nie tylko relacja, ale także świetne narzędzie sprzedażowe, które będzie idealną pomocą w pozyskaniu nowych klientów na kolejne edycje wydarzeń.

Filmy z drona

Każdy z nas chciał kiedyś zobaczyć świat z góry. Z tego powodu oferujemy przygotowanie filmów z drona, które dają inne spojrzenie na świat. Nasze produkcje realizujemy najnowszym sprzętem DJI, który obsługiwany jest przez doświadczonego operatora posiadającego świadectwo UAVO.

Jak możemy zacząć współpracować?

Napisz do mnie na kontakt@oscarrak.pl ,a wspólnie określimy Twoje potrzeby, na podstawie których przygotuję dla Ciebie konspekt produkcji i wycenę. Później możemy przystąpić do realizacji Twojego wymarzonego materiału.