Oscar-Rak-prowadzacy-warsztaty

Doradztwo marketingowe

W dzisiejszych czasach marketing jest nieodzownym elementem każdego rodzaju działalności. Dobrze opracowana strategia marketingowa sprzyja rozwojowi przedsiębiorstwa i oferowanych przez nie dóbr czy usług. To naturalne, że w firmie możesz nie dysponować zasobami ludzkimi lub finansowymi, by stworzyć wyspecjalizowane działy odpowiedzialne za każdy aspekt działalności. Ty sam też nie możesz znać się na wszystkim, chociaż wiem że bardzo się starasz. Możesz sobie jednak pozwolić (a nawet powinieneś) na to, by od czasu do czasu zasięgnąć opinii kogoś z zewnątrz, kto spojrzy na wszystko świeżym okiem i wykorzystując swoją fachową wiedzę rozwiąże wszystkie trapiące Cię problemy. Odpowiedzią na powyższy problem jest doradztwo marketingowe, które pomoże podjąć Ci najlepsze decyzje.

Każda nowoczesna firma- nawet najmniejsza- powinna mieć opracowaną strategię marki, strategię marketingową oraz plan marketingowy. Trudno bowiem podejmować jakiekolwiek decyzje nie mając pojęcia o kondycji i działaniach konkurencji, grupie docelowej i upodobaniach jej przedstawicieli, sytuacji na rynku, czy wadach i zaletach własnego przedsiębiorstwa. Określenie wszystkich tych zmiennych pozwala wyznaczyć właściwy kierunek rozwoju firmy i osiągać wyznaczone cele.

Na co dzień prowadzę agencję, której misją jest pomaganie markom w odnalezieniu się w internetowej rzeczywistości i wskazywanie im odpowiedniej drogi. Z powodzeniem realizuję się w tej dziedzinie i w tej materii mogę się pochwalić już sporym doświadczeniem. Jeśli tylko tego potrzebujesz, z przyjemnością popracuję także z Tobą!

Świadcząc usługi z zakresu doradztwa marketingowego, chętnie pomogę Ci:

  • poznać preferencje Twoich klientów, po to byś jeszcze lepiej mógł dostosować swoje produkty i usługi do ich upodobań,
  • dobrać najbardziej efektywne kanały promocji Twoich produktów i usług,
  • stworzyć budżet marketingowy dla Twojej firmy i we właściwy sposób nim gospodarować. Nawet najmniejsza ilość środków finansowych zainwestowana w promocję, może dać naprawdę zadowalające rezultaty,
  • podjąć kluczowe dla Twojego przedsiębiorstwa decyzje w sferze marketingu i promocji. Wyjaśnię Ci też najważniejsze mechanizmy z nimi związane,
  • przeprowadzić audyt, który będzie nie tylko diagnozą kondycji Twojej firmy, ale również skarbnicą informacji o Twoich konkurentach na rynku, ich mocnych i słabych stronach,
  • stworzyć strategię marketingową, która da Ci odpowiedź nie tylko pytanie w jakiej sytuacji znajduje się obecnie Twoje przedsiębiorstwo, ale przede wszystkim będzie dla Ciebie drogowskazem na przyszłość, który wskaże Ci pożądane kierunki rozwoju i sposoby na pozyskanie nowych klientów,
  • sprawdzić jak odbierana jest Twoja strona internetowa, a także znaleźć rozwiązania i wprowadzić takie modyfikacje, by była ona jeszcze bardziej atrakcyjna i przyjazna dla użytkownika.
  • wdrożyć nowoczesne narzędzia IT w Twojej firmie.

Masz nietypowy problem? A może chciałbyś uzyskać moją pomoc na którymś z powyższych pól? Jeśli jesteś zainteresowany współpracą ze mną pozwól mi jak najlepiej zdiagnozować swój problem wyślij do mnie e-mail na kontakt@oscarrak.pl.

Szkolenia

Przekazywanie wiedzy wprost, jest jedną z najbardziej skutecznych metod. Jestem doświadczonym szkoleniowcem i miałem okazję edukować pracowników takich firm i organizacji jak: Tesco, Wielkopolska Organizacja Turystyczna, Sektor 3.0, Techklub, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, czy Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, opracuję dedykowany program szkolenia, by wzbogacić Twój zespół  o wiedzę dostosowaną do jego  potrzeb.

Oferuję kompleksowe szkolenia z zakresu:

 • mediów społecznościowych,
 • wideo marketingu,
 • marketingu treści,
 • optymalizacji procesów,
 • projektowania procesów i innowacji,

Chcesz bym przeszkolił Twoją załogę? Napisz do mnie na kontakt@oscarrak.pl ,a wspólnie zdiagnozujemy wszystkie problemy i określimy Twoje potrzeby, na podstawie których zostanie opracowany unikatowy program szkolenia.