Ostatnio, opowiedziałem Ci historię mojej blogowo-życiowej drogi, która doprowadziła mnie do miejsca w którym aktualnie jestem. Choć pierwsza rocznica powstania bloga, była przede wszystkim okazją do świętowania, to nie obeszło się także bez nutki refleksji. Cofnąłem się myślami do pierwszych dni, tygodni i miesięcy mojej przygody z blogowaniem i przypomniałem sobie, że w gruncie rzeczy nie był to lekki czas. Jednak teraz wiem, że choć moje początki były ciężkie, z Tobą wcale nie musi być tak samo.

Jak nie zaczynać

Pozwól, że opowiem Ci jak to wyglądało w moim przypadku. Do wszystkiego dochodziłem samodzielnie bazując na wiedzy pochłoniętej z mądrych książek i artykułów, jednak nie zawsze kompletnej. Zdawałem się na własną intuicję, która naturalnie też mnie zwodziła. Udoskonalałem swój blog metodą prób i błędów, co owszem było wartościowe i bardzo pouczające, jednak pochłonęło ogromną ilość mojego cennego czasu.

W świecie twórców internetowych, szybko zauważyłem też, że blogerzy niechętnie dzielą się wiedzą. Owszem, ostatnio coraz silniejszym trendem jest ten na przygotowywanie dedykowanych pakietów materiałów, które krzyczą swoimi tytułami i obiecują Ci, że podbijesz blogosferę w 21 dni, że zaledwie 12 kroków dzieli Cię od przeistoczenia się w blogera z krwi i kości, albo w tydzień nauczysz się władać słowem jak sam wieszcz Mickiewicz. Sam znam wiele osób, które skorzystały z kursów autorstwa znanych blogerów. Pokładali oni w kursach naprawdę duże nadzieje, jednak jeszcze po kursach było wielkie rozczarowanie. Zamiast wartościowej i kompleksowej wiedzy, zdawkowe wskazówki przeplatane ogromną ilością truizmów opakowanych w ładną szatę graficzną. Ktoś, kto miał być ekspertem, okazywał się- nie bójmy się powiedzieć tego wprost- zwyczajnym naciągaczem. Postanowiłem, że tak być nie może a jak wiadomo najlepszym sposobem na zmianę zastanego stanu rzeczy jest podjęcie działania.

Zdecydowałem, że zrobię coś by Tobie było zwyczajnie łatwiej!

Pomogę Ci zbudować Blog od podstaw

Jeśli regularnie wchodzisz na mój blog, mogłeś się spodziewać takiego rozwoju sytuacji. Kilkukrotnie już wspominałem między wierszami, że niemal pełnoetatowo poświęcam się przygotowaniu kursu online, który będzie skarbnicą wiedzy i doświadczenia dla wszystkich blogerów, bez względu na to na jakim etapie swojej twórczej ścieżki się znajdują. Blog od podstaw– bo taką nazwę nosi ten projekt edukacyjny- to cztery moduły, dedykowane autorom o różnym stopniu zaawansowania, na które składa się ponad 40 lekcji. Zdaję sobie sprawę, że na blogowanie składa się wiele różnych aspektów, a ja nie w każdej dziedzinie jestem alfą i omegą. W związku z tym, by przekazać maksymalnie rzetelną i sprawdzoną wiedzę, do współtworzenia mojego kursu zaprosiłem pięcioro ekspertów. To profesjonaliści, którzy skomplikowane i zawiłe zagadnienia wyjaśnią Ci w przystępny sposób, bo na co dzień zajmują właśnie tym, o czym opowiadają w lekcjach swojego autorstwa. Oprócz praktycznego wymiaru, chciałbym jednak także by uczestnictwo w kursie było dla Ciebie przyjemnym doświadczeniem. Właśnie dlatego postanowiłem, że lekcje będą miały różnorodne formy- video, podcastów oraz tekstów- które by nie przytłoczyć Cię jednorazowym ogromem wiedzy, będą udostępniane w określonych odstępach czasowych.

Start sprzedaży i dodatkowe materiały

Jestem bardzo podekscytowany, bo sprzedaż mojego kursu Blog od podstaw, ruszy już 25 października dokładnie w dzień moich 25 urodzin. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ekspertów współtworzących kurs, tematów poszczególnych lekcji i dodatkowych korzyści które czekają na Ciebie po przystąpieniu do kursu, to bardzo serdecznie zachęcam Cię do odwiedzenia strony www.blogodpodstaw.pl. i koniecznie zapisz się na listę oczekujących. Będą fajne niespodzianki :). Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, bądź sugestie odnośnie tego co jeszcze wg Ciebie powinno znaleźć się w programie kursu, napisz do mnie! Chętnie wysłucham wszystkich Twoich uwag, by jeszcze lepiej móc odpowiedzieć na Twoje oczekiwania i potrzeby.