Święta to czas, który większość osób kojarzy z rodziną atmosferą, idealnie ozdobioną choinką i karpiem na stole. Oczywiście jest to idealny scenariusz wyjęty prosto z amerykańskiego filmu i żeby stał się rzeczywistością trzeba się naprawdę nieźle napocić. Przez ostatnie lata zauważyłem, że atmosfera świąt po prostu gdzieś wyparowała. Zacząłem się zastanawiać co się stało, że święta nie smakują już tak samo. Po chwili zastanowienia znalazłem winowajcę!


Jest nim smartfon. Nie sztuczna choinka, brak stroika na drzwiach, przesolony karp czy też nietrafione prezenty tylko nasz “przyjaciel” smartfon. We współczesnym świecie nie mamy praktycznie żadnych barier. Możemy podglądać bez ograniczeń co się dzieje u naszych znajomych. Smartfon jest naszym oknem na świat. Wystarczy wejść na Instagrama, gdzie na co drugim zdjęciu zobaczysz świąteczne przygotowania. Nie ma w tym nic złego, ponieważ każdy chce się podzielić z znajomymi swoimi małymi arcydziełami, ale jest pewna granica.

Gdzie jest ta granica?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ale weźmy sobie za przykład wigilię. Jest to jeden z tych dni w roku, w który siadasz przy stole z całą swoją rodziną. Prawdopodobnie w ciągu roku nie często zdarza Ci się siedzieć przy jednym stole z tyloma bliskimi Ci osobami. Nawet jeżeli siedzisz przy tym stole tylko z jedną bliską Ci osobą to jest to wyjątkowa okazja. Mam do Ciebie kilka pytań.

Czy nie możesz na tą krótką chwilę zostawić życia swoich znajomych w spokoju?

Stories na Insta i Snapie są dostępne przez 24h. Zdążysz je zobaczyć jutro.

Czy nieodczytane wiadomości wyparują? 

Jeżeli ktoś będzie w potrzebie to zadzwoni, a nie będzie pisał Ci na Fejsie.

Czy może wolisz wbić kolejny level w symulatorze kozy?

Koza się nie obrazi jak wbijesz level dnia następnego.

To wszystko to bzdety!

Wyłącz telefon i ciesz się świętami!

Święta powinny być czasem dla rodziny i najbliższych Ci osób. Nie trać tego cennego czasu na zdobycie 10 kolejnych followersów na Insta. Dużo lepszy rozwiązaniem jest budowanie relacji z swoimi bliskimi i pogaduchy przy winie. Serdecznie zachęcam Cie do świątecznego detoksu i przełączenia telefonu w tryb offline.

Na koniec mam dla Ciebie 2 filmy, które chciałbym, żebyś zobaczył i życzę Ci Wesołych Świąt!