Najlepszy prezent dla zapracowanych — CZAS

Na moim blogu od ponad 3 miesięcy nie pojawił się żaden wpis. Jak możesz się domyślić, było to spowodowane brakiem podstawowej rzeczy, jaką jest czas. A przecież to właśnie on determinuje całe nasze życie! Każdy z nas ma taką samą jego ilość. Bez względu na to, czy jesteś biedny, czy bogaty- masz 24. godzinny dzień w dzień! Jednak dzisiaj większość społeczeństwa cierpi na chroniczny brak czasu. Dlaczego tak jest? Na to pytanie nie ma niestety jednej dobrej odpowiedzi, ale chcę się z Tobą podzielić najlepszym prezentem, jaki możesz podarować drugiej osobie w tym zwariowanym świecie, a mianowicie CZAS.

Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi?

Jeśli spytam Cię teraz, co sprawia, że jesteś szczęśliwy? Będziesz umiał od razu odpowiedzieć? Prawdopodobnie nie, ponieważ jest to kolejne pytanie, z serii „to zależy”. Przez ostatnie 3 miesiące mojego życie zmieniło się w nim bardzo dużo. Miałem tak dużo na głowie, że nie miałem czasu myśleć o sobie, o swoich emocjach, o tym, co mnie otacza. W naszym życiu jest kilka momentów, które zmuszają nas do zatrzymania się. Jednym z nich jest utrata ukochanej osoby. Sprawia ona, że wszystko inne staje się nieważne. Nawet największe problemy kurczą się w mgnieniu oka. Właśnie w takich chwilach najłatwiej jest nam odpowiedzieć sobie na pytanie, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Moją odpowiedzią na to trudne pytanie są wspomnienia, ponieważ wszystko inne można nadrobić. Posłużę się prostymi przykładami:

Rozbijesz samochód? Trudno kupisz kolejny.

Huragan zniszczy Ci dom? Odbudujesz go.

A teraz z drugiej strony.

Przegapisz pierwsze wystąpienie swojej córki? To się już nie powtórzy.

Zostaniesz w pracy dłużej? Znajomi pojadą bez Ciebie na wycieczkę.

Rozumiesz, o co chodzi?

To nie jest dobry moment na zabawę!

Presja społeczeństwa jest dzisiaj ogromna. Sukces mierzony jest ilością zarobionych pieniędzy i tym, co człowiek osiągnął. Zwróć uwagę na to, jak nowo poznane osoby odpowiadają na pytanie kim jesteś? w 99% otrzymasz odpowiedź typu „prawnikiem, lekarzem, monterem, marketerem”. Jeżeli nie masz dobrego stanowiska to, aż głupio o tym mówić. Przecież możesz sprzątaczem mieszkającym w małej wynajętej kawalerce i zwiedzającym cały świat! Czy będziesz gorszy niż lekarz z kredytem na mieszkanie, samochód i wesele? Oczywiście, że nie!

Wartość człowieka to nie liczba posiadanych samochodów, domów, komputerów itd. Prawdziwa wartość to nasze doświadczenia i wspomnienia.

I właśnie na tym chciałbym się skupić, ponieważ poświęcamy zbyt dużo uwagi rzeczom materialnym.

W naszym życiu czegoś takiego jak „dobry moment”. Jest wiele ludzi, którzy czekają na idealny moment do zmiany pracy, założenia rodziny, zakupu mieszkania, albo wyjazdu na podróż dookoła świata. Tylko że on nigdy nie nadejdzie! Wśród przedsiębiorców utarło się powiedzenie, że są oni w stanie pracować przez kilka lat tak, jak nikt nie chce, aby żyć jak chcą za kilka lat. A to oczywiście powoduje brak czasu, który prowadzi do zarabiania kasy. Oczywiście pieniądze są potrzebne do realizowania naszych celów/marzeń. Tylko czy warto czekać?

Zamiast dawać, twórz wspomnienia

To, co zostaje z nami przez całe życie to wspomnienia. Właśnie z tego powodu utrata zdjęć/wideo z naszych ważnych dla nas chwili boli tak bardzo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie da się tego powtórzyć. Z tego też powodu chcę Cię namówić do czegoś nowego. Jeżeli chcesz podarować komuś prezent zrezygnuj z rzeczy materialnych. Dlaczego? Bo większość z nich osoba, którą chcesz obdarować w ogóle nie potrzebuje. W życiu tejże osoby kolejny przedmiot nic nie zmieni. Alternatywą dla przedmiotów są właśnie wspomnienia. Co mam dokładnie na myśli? Wyjazd na strzelnicę, wspólny kurs gotowania, lot balonem czy inny prezent marzeń. Możliwości są nieograniczone! Taki prezent to coś więcej niż kolejna flaszka w barku lub kurząca się ramka na ścianie. To niezapomniane wspomnienia.

[alert type=white ]Mała informacja, jeżeli chcesz zdobyć prezent dla bliskiej Ci osoby wejdź pod ten link. Czekam tam na Ciebie konkurs, w którym możesz wygrać jedną z 21 atrakcji![/alert]

Co jest jeszcze pięknego w tym wszystkim? Nie musisz mieć ogromnych środków, ponieważ możesz również zorganizować wszystko sam. Kurs gotowania? To jeden wypad do sklepu. Wyjazd na strzelnicę? Pewnie masz znajomego z wiatrówką. Żaden problem. 🙂

Stań się częścią wspomnień

Najlepszym prezentem jest czas z bliskim, ale nie ten spędzony przed telewizorem. Tylko dający nam masę wspomnień, do których możemy wracać przy okazji świąt, urodzin, czy też innych okazji. Obdarowywując bliską Ci osobę postaraj się zaangażować, a nie pożałujesz tej decyzji. Partnerem tego wpisu był PrezentMarzeń, który postanowił realizować moje małe marzenia o wyjściu na strzelnicę. Szczerze mogę, powiedzieć, że sam wielokrotnie już się tam wybierałem. Niestety zawsze znajdowałem jakieś wymówki, które skutecznie odciągały mnie od tego pomysłu. Tym razem nie miałem wyboru i nie żałuję. Dzięki! 🙂

W tym zwariowanym świecie takie wspomniania są bezcenne, więc łapcie je!